Brangiausia dovana – laikas su šeima

 Brangiausia dovana – laikas su šeima 

 image

                      Adventas - tai  keturių savaičių laikotarpis nuo lapkričio 30 dienos iki Šv. Kalėdų, įprasminantis  gražios šventės laukimą. Krikščionybėje adventas yra ramybės, susikaupimo metas, žymintis laiką iki kūdikėlio Jėzaus gimimo. Šiuo laikotarpiu nerengiamos šventės, kiti pasilinksminimai.

                      Artėjant gražiausioms metų šventėms prasideda adventas – laukimo metas, kai prieškalėdiniame šurmulyje reikėtų rasti ramybę, daugiau laiko praleisti kartu su šeima. Tačiau šiandien dauguma pamiršta tradicijas, nes paprasčiausiai nebeturi joms laiko.

                      Gaila, kad dėmesio stoka šeimos nariams neretai kompensuojama  nereikalingais daiktais ir įvairiomis materialiomis dovanomis. Tačiau jos neatneša to rezultato, kokio buvo tikimasi. Esant dideliam gyvenimo tempui šeimoje  praleidžiama daug mažiau laiko būnant kartu, nei kada anksčiau.  Artėjant gražiausioms metų šventėms pasistenkime daugiau laiko praleisti kartu ir tai bus geriausia  dovana, kurią  įteiksime namiškiams.

                      Kai kurios šeimos jau turi advento tradiciją. Jie nekantriai laukia žiemos ir  namuose atlieka įdomias užduotėles: gamina atvirukus, rašo laišką Kalėdų Seneliui, kepa ir dekoruoja sausainius, dalijasi rankų šiluma, žaidžia tarpusavio ryšius stiprinančius žaidimus, dėkoja už brangiausius metų prisiminimus, dalija pažadus ir dar daug visko. Tai veiklos, kurios vienija, skatina kalbėtis, leisti laiką kartu ir kuria šeimos tradicijas.

                      Prieš žiemos šventes kuriama nuotaika ir namų jaukumas padeda suprasti, koks būni laimingas, kai turi galimybę būti ne vienas. Nepamirštami jaukūs pokalbiai susiglaudus, artumas, kai leidi sau neskubėti ir tiesiog mėgaujiesi buvimu kartu.

                      Advento laikotarpiu tinka žaidimai, kurie suartina šeimos narius ir tampa jaukaus, ramaus, darnaus šeimos vakaro dalimi. Juk tai susikaupimo metas, todėl stalo žaidimai yra idealus pasirinkimas norint  kokybiškai praleisti laiką  su šeima, žaidžiant, juokiantis, pamirštant dienos rūpesčius. Nepamirškime ir  stalo žaidimų funkcijų –  moko, lavina, skatina mąstyti, kurti, todėl tai  papildomai teikia  naudą prie ramaus šeimyniško vakaro būnant visiems kartu.

                      Žinome, kad nūdienos vaikai bei paaugliai daug laiko praleidžia prie ekranų. Žaidžiama  po vieną ar su draugais,  įsitraukia įvairaus amžiaus vaikai, paaugliai, net jaunuoliai. Neretai atrodo, jog sudominti vaikus  kitomis veiklomis yra misija neįmanoma. Tačiau tereikia rasti įdomių užsiėmimų, įtraukiančių žaidimų ir telefonas bus padėtas į šalį. Mažesniems vaikams patinka aktyvūs žaidimai, reikalaujantys judėjimo. Paauglių simpatijas pelno įvairūs mąstymą, strategijų kūrimą skatinantys stalo žaidimai. Tinkamai parinkus nustembama, kad žaidimai be interneto, be telefono ar kompiuterio gali sudominti šiuolaikinį jaunimą. Juo  labiau,  jog visi jie – nemokami. Galbūt kažkurie iš patikusių žaidimų  iš advento laikotarpio persikels į šventes ir tobulai tiks Kalėdoms.

                      Tikimės, jog susikaupimo ir džiaugsmingo Kalėdų laukimo laikotarpiu  vakarus su šeima praskaidrins advento žaidimai, pagal tradicijas įpintas vienas kitas burtas ar pamėgtos advento dainos.

Informaciją parinko psichologė Violeta Sabanskienė

 

image 1

Svarbi informacija

 

Atsiradus simptomams, ar po didelės rizikos kontakto Kupiškio rajono savivaldybės gyventojus prašome kreiptis į šeimos gydytojus arba skambinti į atsakingą dėl COVID-19 testavimo įstaigą – VšĮ Kupiškio rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą  telefonais (8 459) 46281 ir (8 459) 46289.

Registracija testavimui taip pat vykdoma telefonu 1808, arba www.1808.lt

KUPIŠKYJE STARTAVO NACIONALINĖS ŠVIETIMO AGENTŪROS PROJEKTAS

 KUPIŠKYJE STARTAVO NACIONALINĖS ŠVIETIMO AGENTŪROS PROJEKTAS

                       Šiais mokslo metais Kupiškio rajone startavo naujas Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Įtraukiojo ugdymo galimybių plėtra, I etapas“ (Nr. 09.2.2-ESFA-V-707-03-0001). Projekto tikslas teikti – socialinę pedagoginę pagalbą specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams, bendradarbiaujant su mokinių (vaikų) šeimomis bei juos ugdančiais pedagogais. Projekte dirba du socialiniai pedagogai, kurie padeda ugdyti specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams (vaikams) socialinius bei gyvenimo įgūdžius, teikia individualias ir grupines konsultacijas, padeda tėvams, auginantiems specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus, teikia jiems socialinę pagalbą bei bendradarbiauja ir teikia socialinę pedagoginę pagalbą visų rajono ugdymo įstaigų pedagogams.                       

                      Įtraukusis ugdymas, tai kokybiškas ugdymas kiekvienam mokiniui. Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymąsi reglamentuojantys teisiniai dokumentai sudaro palankias sąlygas kiekvienam mokiniui ugdytis pagal jų poreikius ir galimybes bendrojo ugdymo mokyklose, užtikrinant švietimo pagalbą, lygias galimybes ir ugdymosi prieinamumą.

Skaityti daugiau: KUPIŠKYJE STARTAVO NACIONALINĖS ŠVIETIMO AGENTŪROS PROJEKTAS

Informacija Vėlinėms

 herbas.jpg

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS

SPAUDOS TARNYBA

Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 266 1400,
faks. (8 5) 266 1402, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., http://www.sam.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603472


 2021 m. spalio 27 d.

Saugumo rekomendacijos dėl COVID-19 ligos Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms

 

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos ir teikiamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms.

Pirmiausia, rekomenduojama nevykti aplankyti artimųjų kapų asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Izoliacijoje esantiems asmenims palikti izoliavimo vietą ir lankyti artimųjų kapus draudžiama.

Tai pat rekomenduojama bendraujant su žmonėmis tiek uždarose erdvėse (uždarose susitikti nerekomenduojama), tiek atvirose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei 2 metrų atstumas, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, priglundančias prie veido ir visiškai dengiančias nosį ir burną (kaukes). Svarbu su savimi turėti pakankamą kiekį kaukių bei rankų dezinfekavimo priemonę, taip pat tinkamai dėvėti kaukes bei periodiškai jas keisti, pavyzdžiui, vienkartinės medicininės kaukės turi būti dėvimos tik vieną kartą, jas keičiant ne rečiau kaip kas 3–4 valandas ar kai sudrėksta.

Žinoma, jei yra galimybė, siūloma lankyti artimųjų kapus ne Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis.

Skaityti daugiau: Informacija Vėlinėms