Brangiausia dovana – laikas su šeima

 Brangiausia dovana – laikas su šeima 

 image

                      Adventas - tai  keturių savaičių laikotarpis nuo lapkričio 30 dienos iki Šv. Kalėdų, įprasminantis  gražios šventės laukimą. Krikščionybėje adventas yra ramybės, susikaupimo metas, žymintis laiką iki kūdikėlio Jėzaus gimimo. Šiuo laikotarpiu nerengiamos šventės, kiti pasilinksminimai.

                      Artėjant gražiausioms metų šventėms prasideda adventas – laukimo metas, kai prieškalėdiniame šurmulyje reikėtų rasti ramybę, daugiau laiko praleisti kartu su šeima. Tačiau šiandien dauguma pamiršta tradicijas, nes paprasčiausiai nebeturi joms laiko.

                      Gaila, kad dėmesio stoka šeimos nariams neretai kompensuojama  nereikalingais daiktais ir įvairiomis materialiomis dovanomis. Tačiau jos neatneša to rezultato, kokio buvo tikimasi. Esant dideliam gyvenimo tempui šeimoje  praleidžiama daug mažiau laiko būnant kartu, nei kada anksčiau.  Artėjant gražiausioms metų šventėms pasistenkime daugiau laiko praleisti kartu ir tai bus geriausia  dovana, kurią  įteiksime namiškiams.

                      Kai kurios šeimos jau turi advento tradiciją. Jie nekantriai laukia žiemos ir  namuose atlieka įdomias užduotėles: gamina atvirukus, rašo laišką Kalėdų Seneliui, kepa ir dekoruoja sausainius, dalijasi rankų šiluma, žaidžia tarpusavio ryšius stiprinančius žaidimus, dėkoja už brangiausius metų prisiminimus, dalija pažadus ir dar daug visko. Tai veiklos, kurios vienija, skatina kalbėtis, leisti laiką kartu ir kuria šeimos tradicijas.

                      Prieš žiemos šventes kuriama nuotaika ir namų jaukumas padeda suprasti, koks būni laimingas, kai turi galimybę būti ne vienas. Nepamirštami jaukūs pokalbiai susiglaudus, artumas, kai leidi sau neskubėti ir tiesiog mėgaujiesi buvimu kartu.

                      Advento laikotarpiu tinka žaidimai, kurie suartina šeimos narius ir tampa jaukaus, ramaus, darnaus šeimos vakaro dalimi. Juk tai susikaupimo metas, todėl stalo žaidimai yra idealus pasirinkimas norint  kokybiškai praleisti laiką  su šeima, žaidžiant, juokiantis, pamirštant dienos rūpesčius. Nepamirškime ir  stalo žaidimų funkcijų –  moko, lavina, skatina mąstyti, kurti, todėl tai  papildomai teikia  naudą prie ramaus šeimyniško vakaro būnant visiems kartu.

                      Žinome, kad nūdienos vaikai bei paaugliai daug laiko praleidžia prie ekranų. Žaidžiama  po vieną ar su draugais,  įsitraukia įvairaus amžiaus vaikai, paaugliai, net jaunuoliai. Neretai atrodo, jog sudominti vaikus  kitomis veiklomis yra misija neįmanoma. Tačiau tereikia rasti įdomių užsiėmimų, įtraukiančių žaidimų ir telefonas bus padėtas į šalį. Mažesniems vaikams patinka aktyvūs žaidimai, reikalaujantys judėjimo. Paauglių simpatijas pelno įvairūs mąstymą, strategijų kūrimą skatinantys stalo žaidimai. Tinkamai parinkus nustembama, kad žaidimai be interneto, be telefono ar kompiuterio gali sudominti šiuolaikinį jaunimą. Juo  labiau,  jog visi jie – nemokami. Galbūt kažkurie iš patikusių žaidimų  iš advento laikotarpio persikels į šventes ir tobulai tiks Kalėdoms.

                      Tikimės, jog susikaupimo ir džiaugsmingo Kalėdų laukimo laikotarpiu  vakarus su šeima praskaidrins advento žaidimai, pagal tradicijas įpintas vienas kitas burtas ar pamėgtos advento dainos.

Informaciją parinko psichologė Violeta Sabanskienė

 

image 1